Integrace cizinců

Nabízíme pomoc uprchlíkům z Ukrajiny a všem cizincům, kteří se ocitli v nouzi nebo v situaci, kterou sami nedokážou řešit. Nejčastěji jde o problémy související s pobytovým režimem, sociálním zabezpečením, zdravotní péčí, pomoc s hledáním ubytování, zaměstnání nebo možností se vzdělávat. Důraz klademe na integrační aktivity usnadňující migrantům a uprchlíkům začlenění do české společnosti. Institucím tak usnadňujeme práci a přispíváme k bezproblémovému soužití většinové společnosti a nově příchozích. Usilujeme o férová pravidla pro migranty.

Integrační linky pro cizince:

Naše principy poradenství:

  1. bezplatně
  2. nezávisle
  3. nestraně
  4. diskrétně

Migrace, rozvoj a cíle udržitelného rozvoje (SDGs)

Úspěšné řízení a usměrňování migrace přispěje k naplňování všech 17 cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals – SDGs), přijatých členskými státy Organizace spojených národů (OSN). Předpokladem pro využití rozvojového potenciálu migrace je globální partnerství a spolupráce všech zemí.


Jakou pomoc nabízíme?

  • poradenství, konzultace
  • nízkoprahové kurzy češtiny
  • doprovázení na úřady
  • asistence
  • tlumočení
  • humanitární sklad ošacení
  • kurzy sociokulturní orientace
  • potravinová a materiální pomoc
  • workshopy pro žáky ZŠ a studenty SŠ
  • doučování
  • volnočasové aktivity pro děti
  • výlety, tábory
  • zájmové aktivity pro žadatele o mezinárodní ochranu

Kam se obracet?

Podcasty ChariTALK:

Aktuality:

Sociální geograf Drbohlav: Ukrajinští uprchlíci musí v Česku často pracovat mimo svoji kvalifikaci
12. března 2025 Z domova

Sociální geograf Drbohlav: Ukrajinští uprchlíci musí v Česku často pracovat mimo svoji kvalifikaci

Podle posledních souhrnných dat OSN činí počet mezinárodních migrantů více než 280 milionů. Profesor Dušan Drbohlav v ChariTalku promluvil, proč migrujeme a jak se migranti začleňují, především do české kultury.

Ukrajinci nám dokazují, kolik toho člověk může zažít a pořád mít sílu jít dál, říká koordinátorka Komunitního centra v Plzni
25. února 2025 Charita pro Ukrajinu

Ukrajinci nám dokazují, kolik toho člověk může zažít a pořád mít sílu jít dál, říká koordinátorka Komunitního centra v Plzni

Irena Kolomijec pochází z Ukrajiny, v Česku ale žije už šestnáct let. V Komunitním centru Diecézní charity Plzeň působí jako koordinátorka a spolu se svými kolegyněmi pomáhá těm, kteří prchají ze svých domovů před ruskou agresí. „Pracujeme s uprchlíky z Ukrajiny a pomáháme jim s adaptací, nabízíme jazykovou podporu a psychologickou pomoc,“ vypráví Irena. V obsáhlém rozhovoru se dozvíte, jak v Plzni pomáhají integrovat Ukrajince do společnosti, za jak dlouho se dokáží naučit česky a v čem spočívá síla ukrajinského národa.

Tři roky s Ukrajinou: Jak vaše pomoc změnila životy ukrajinských uprchlíků
24. února 2025 Charita pro Ukrajinu

Tři roky s Ukrajinou: Jak vaše pomoc změnila životy ukrajinských uprchlíků

Tři roky trvající válka vyhnala miliony Ukrajinců z jejich domovů. Mezi uprchlíky, kteří se rozhodli hledat na vlastní pěst, a často za dramatických okolností útočiště v bezpečnější a stabilnější části světa, byly především ženy. Matky s dětmi, dívky, které nastalá situace přinutila předčasně dospět, i budoucí matky, které se musely spolehnout na pomoc cizích lidí. Tak jako v následujících příbězích tří ukrajinských žen, kterým pomohla Charita Jindřichův Hradec. Za to, že nezůstaly samy a našly v nové zemi potřebné zázemí, stabilitu a naději, patří velké poděkování i všem charitním dárcům a dobrovolníkům.